SLEVA 15-20%! Kontaktujte nás hned!
Konfigurátor dveří
sestavte a objednejte Vaše dveře
Kontakt
Solostyl s.r.o.
Dveře Brno
Štefánikova 19b
602 00 Brno

Všechny dveře lze vyrobit v posuvném provedení

Laminátová podlaha

Buk Elegance Ořech Brazilský Rio Palisandr White Dots

Laminátové plovoucí podlahy se staly již zcela běžnou krytinou v českých domácnostech. Díky nízkým cenám si je vesměs kupují zákazníci, kteří si se svým rozpočtem nemohou dovolit dřevěnou podlahu. Existuje ale významná skupina zákazníků, kteří chtějí laminátovou plovoucí podlahu a cenová otázka je až druhořadá. Dřevěnou podlahu prostě nechtějí z mnoha důvodu:  Laminátová plovoucí podlaha je zcela určitě odolnější vůči poškození něž pravé dřevo, jsou přesvědčeni že údržba laminátové podlahy je jednodušší než lakovaných hotových parket,  je pro ně dřevo prostě měkké ...

Současná nabídka laminátových plovoucích  podlah zahrnuje třídy zátěže, designy, dekory a provedení, ale navíc také exkluzivní povrchy a struktury téměř k nerozeznání od pravého dřeva.

Dřevěná masivní podlaha nebo laminátová?

Obecně nelze říci, že je laminátová podlaha lepší než dřevěná, a naopak. Obě mají své nesporné výhody, ale také nevýhody. Pokud máte děti prohánějící se po domě na odrážedlech nebo velkého psa s ostrými drápky, bude pro vás vhodnější laminátová podlaha. Chodíte doma často bosi? Pořiďte si dřevěnou podlahu, která lépe reaguje na vaše došlapy a vyzařuje z ní teplo.

Výběr podlahy je zkrátka velmi individuální záležitostí. A že má váš soused laminátovou podlahu, na kterou nedá dopustit? Myslete na to, že pro vás nemusí být vůbec ideální.

Podlahy ze dřeva vyžadují stálou péči

Dřevěné podlahy se vyrábějí z mnoha druhů dřeva, které se mezi sebou liší nejen barvou a kresbou, ale také odolností. Ani nejtvrdší dřevo však neodolá písku, drápům domácích zvířat nebo tříkolkám vašich dětí. Podlahy ze dřeva jsou náchylnější na mechanické poškození než laminátové. Někoho může od jejich nákupu odradit náročnější údržba nebo třeba to, že časem mění svoji barvu.

Pokud dřevěným podlahám dopřejete náležitou péči a nebudete je tolik zatěžovat, odmění se vám svým krásným vzhledem. To ale vyžaduje čas, kterého je v současné době stále míň. Proto si spousta lidí oblíbila laminátové podlahy.

Snadná údržba i pokládka laminátových podlah

Laminátové podlahy nevydrží napořád, ale minimálně dvacet let se z nich jistě budete moci těšit. Některé typy laminátových podlah umožňují částečnou renovaci a výměnu poškozených lamel. Jiné typy podlah musíte vyměnit celé. To však není díky zámkovému systému vůbec složité. Podlahu bez problémů položí bez odborné pomoci každý šikovný domácí kutil.

Kontaktní formulář — ptejte se nás, odpovíme Vám do 24 hodin

Konfigurátor dveří — sestavte a objednejte Vaše dveře